Idi na sadržaj

Slika

FKV ili....

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Milan K.

Milan K.

Clan

• Korisnik
  • PipPipPipPip
  • 96 Diskusije
  • LokacijaSremska Kamenica

Objavljeno 07 decembar 2012 - 01:07

Što se tiče ove rasprave krivica je ovde najveća moja kao i odgovornost za nastalu situaciju.
Ja sam bio podpredsednik kluba i znao za Miškovu odsutnost te sam trebao valjano vršiti svoju dužnost koja mi je poverena,
međutim zbog ozbiljnih zdravstvenih problema ličnih a i porodičnih, te sam na sve to pretrpeo ozbiljnu povredu oka
nisam bio u mogućnosti da obavljam poverene mi dužnosti, stoga sam Upravnom odboru podneo neopozivu ostavku na te dužnosti
osim na člana Upravnog odbora. Prihvatam i konsekvence koje proizilaze iz Statuta ako za tim ima potrebe.
@djole, što se tiče prostora to neka te ne brine, ako zaista smatraš da to može drastično da poboljša rad kluba recimo da je to rešivo
u roku od odmah, no ajde malo da sačekamo da vidimo hoće li se stvoriti kritična masa koja bi stvarno povukla klub napred
a ne da budu to uvek isti ljudi
@doomster, da mogli bi smo svaki dan dolaziti ali bez orgija i šenlučenja, kafa , cuga , i sve ostalo po cenama iz radnje
zvuči divno i ostvarivo ali ajde ipak malo da sačekamo da vidimo...

Što se tiče Miška i vođenja kluba, vodio ga je i više nego dobro, da ne pišem dalje jer oni koji su bili prisutni i aktivni znaju...
Što se tiče dolazaka u klub odnosno Fuji galeriju, svaka kuća ima ključ i gazdu a ključeva nema sto i zna se u takvim okolnostima ko, gde i kako može dobiti ključ...

Pozdrav od srca svim članovima FKV-a
  • 0

#2 geza

geza

Izuzetan korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 445 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 06 decembar 2012 - 12:30

Pa hajd da ne bude sve negativno, budimo realni.
Za tri godine, klub je
1. Dospeo do projektora i platna
2. Lepog prostora
3. Ramova za fotografije
4. Održao preko deset veoma uspešnih izložbi
5. Njegovi članovi su osvojili gomilu nagrada na raznim kolektivnim izložbama.
6. Čini mi se da je broj članova preko četrdeset...
7. Bilo je jako puno lepih predavanja i skoro svako ko nešto vredi u foto svetu sirote Srbije bar je navratio u naš klub.
8. Bile je puno radionica i predavanja.

Dakle na nama i samo na nama je da to nastavimo ili rasturimo. Ne može jedan čovek da vuče bio to Milovan ili Miško a ruku na srce oba predsednika su se izuzetno trudili svako na svoj način. Da se razumemo Miško je najmanje kriv za ovu situaciju ako niko ništa neće... ma ne možeš namoliti ljude ni svoje fotografije da donesu i da ih prikažu na platnu...

Po meni sasvim je pošteno od njega što je rekao da ne može više. Ma rešićete već vi to na UO zato ga i imamo.

• 1

#3 djole

djole

Ekspertni korisnik

• Član FKV
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 776 Diskusije

Objavljeno 05 decembar 2012 - 12:13

Ma dajte ljudi, mante se tih crnogorskih...ko je kriv, a ko u pravu. Mi defnitivno stagniramo ili još gore, nazadujemo. Dosta toga bi se poboljšalo(što se tiče sastanaka)kao što je rekao Dejan, da imamo svoj prostor, ali pošto ga nemamo, moramo dalje sa ovim što imamo. Mene najviše brine je to što nemamo kritičnu masu, koja bi bez obzira na sva dešavanja(malobrojnost na sastancima, predsednik jeste, nije tu...) vukla klub napred. Po meni predcednik treba da ima više ulogu dobrog organizatora, i da se zna za njega(bilo bi mnogo bolje i lakše za klub, da se za njega zna, barem na ovim našim prostorima) da predstavlja klub ka spoljnom svetu, da se slika, da dovlači goste, daje izjave... a sve unutrašnje stvari moramo mi sami i tako treba da ostane. Ne može jedan čovek sve da radi. Pokušao je Milovan, ne ide, Miško, ne ide, bilo ko, ne ide...
  • 0

#4 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 05 decembar 2012 - 11:38

Када би простор био наш, било би дивно да долазимо и без главе, а камоли без предсједника. Могли бисмо сваки дан долазити. Ма могли бисмо и оргије правити, само да смо весели и безбрижни као Вуле у вријеме поста, љубим га у ћелу...
  • 0
Postavljene slike

#5 RankoDjurovic

RankoDjurovic

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 Diskusije

Objavljeno 05 decembar 2012 - 10:53

Seti Se Misko da sam na sastanku povodom Boskove izlozbe rekao da smatram da se u klubu ne radi nista , a bez da sam poimenice ikoga pomenuo pa ni tebe i ne daj Boze OKRIVIO.

Netrpeljivost obostranaNetrpeljivost obostrana puni vazduh prostorije i to oseca svaki clan kluba i ja sam vas obojicu tada opomenuo ako se secas.

Ne znak koliko je to posla oko kluba da si morao zanemariti sve svoje ostale ovabeze, a klub ne radi skoro nista.

Da li dolazim ja ili neki drugi clan je pravo iili mogucnost da se dodje i tako klub funkcionise ali ne moze biti da ako Predsednik ne dolaze ne mogu ni ostali. ne moze biti da ako Predsednik ne dolaze ne mogu ni ostali.

Koliko dugo je trebalo da shvatis da ne mozes voditi klub i posvetiti se tome kako valja?

Sta da si razmisljao jos jedno pola godine, godinu ? Da li bi mi ostali morali cekati da se ti smislis?

Koju to korist recimo ja imam od kluba , ili ti, ili neko drugi a da to nije fotografsko napredovanje ?

• 0

#6 RankoDjurovic

RankoDjurovic

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 Diskusije

Objavljeno 05 decembar 2012 - 10:27

Ne zna sta je to osmislio pa me prosvetli.

Ako pod obezglavljeni smatras sto On na dan sastanka obavesti mejlom ili ne obavesti da sastanka nema ILI ZABRANJUJE DA SE SASTAJEMO DO IZBORA NOVOG onda smo MI stvarno OVCE a On COBAN.

• 0

#7 Monte

Monte

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 05 decembar 2012 - 10:19

Dobro si rekao Ranko i slazem se sa tobom, zasto ste uopste cekali mene da bi se sastajali to ni meni nije jasno.
Ali odgovor je jednostavan jer niko nije htio da preuzme tu odgovornost dok mene nije bilo.
Sastanak je otkazan iz prostog razloga, UO je zakazan za cetvrtak i kad rjesimo trenutnu situaciju ja se iskreno nadam da cemo moci da nastavimo normalno sa radom. Tako da je bespotrebno sad dramiti oko jednog sastanka a toliko je propusteno do sada.
Ne znam zasto se sad uopste bunis kad vecina vas nije ni dolazila u klub dok je sve funkcionisalo kako je trebalo.
I da, prema Milovanu nemam nikakvu netrepeljivost niti imam potrebu za tim, ne znam zbog cega to i spominjes. Sad na kraju ispado ja kriv jer nemam vremena za klub, kao sto i ti nisi imao u jednom trenutku, pa si lijepo odustao i niko ti nista nije rekao. Sad ja kad kazem isto, ispadam los u vodjenju kluba. Kad sam vidio da ne mogu da se posvetim klubu kako bi i trebalo lijepo sam rekao da neko drugi preuzme vodjenje kluba.
Od samog pocetka kluba zanemario sam sve ostale obaveze i posvetio sve vrijeme klubu i to znaju svi, i zaista mislim da ove tvoje izjave nisu na mjestu. Klub nisam ja, klub cine svi clanovi, i klub ne vodim ja vec svi mi!!!! Da klub nije funkcionisao na par ljudi ne bi ni doslo do ove situacije, ali na zalost vecina je gledala da izvuce neku korist iz samog kluba.
A kao sto znas a mozda i ne znas, prostor u kome se sastajemo nije mjesto gdje cemo se sastajati eto kad nam se cefne jer se nama druzi, da se ja pitam mogli bi i svaki dan da se druzimo. Prema tom istom prostoru duzni smo da uzvratimo odredjene usluge, novcane, i ostale usluge koje se od nas traze. Tako da idemo da gledamo fotke i druzimo se mislim da nece jos dugo da potraje.
Na jednom od proslih sastanaka kada sam pitao ko bi mogao da se prijavi da vidi sta je sve potrebno da se odrzi domaca ili medjunarodna izlozba, napali ste me kako nisam dosao pripremljen, pa ja da sam sve spremio ne bih ni imao potrebe da ikoga ista pitam, i tako je uglavnom za vecinu stvari. Najmanji je problem sjesti i gledati fotografije. Kada sam pitao ko bi bio zaduzen za organizaciju Help Portraita, da li se iko javio?
Kada je neko dosao sa nekom idejom u klub i rekao ja bi to i to? Kada je neko nesto preuzeo na sebe bez da nekog moramo moliti za nesto.
Prije nego li iznezes misljenje u kome ja ispadam kriv za ovu situaciju, pogledaj stvari sa vise gledista.
To sto krivis vas ostale, a jesi li se zapitao zasto je to tako? Dva ili tri puta si pokusao da organizujes ono fotkanje nedeljom i ubrzo si odustao od toga. Zasto je to tako, zasto si to samo ti radio, zasto je to propalo, da li se jos neko ponudio da ti pomogne da se to nastavi,?
Svi mi u klubu koji smo aktivni znamo ko radi i voli klub, a ko dodje kad moze nesto da se izvuce i iskoristi iz kluba, a najveci problem je to sto je vecina svako za sebe, a ono malo ljudi (oni ce se i prepoznati) se druze u klubu i van njega, i upravo ti ljudi su i sam klub. Nazalost nije nas dovoljno.
  • 0

#8 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 05 decembar 2012 - 10:16

Несувисло је поређење. Колико је мени познато, исти је тај предсједник осмишљавао сваки састанак, сва је иницијатива од њега долазила. Тад се нико није бунио. Сами смо криви што обезглављени не знамо шта ћемо.
  • 0
Postavljene slike

#9 RankoDjurovic

RankoDjurovic

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 Diskusije

Objavljeno 05 decembar 2012 - 10:10

Ne secam se da svakom trenigu Zvezde, Reala ... prisustvuje predsednik kluba ,

Da li svim manifestacijama i dogadjanjima u drzavi prisustvuje Predsednik i prethodno ih osmisljava i sl.

Da li je to clanovima FKV ZABRANJENO da se sastaju u Fudzi galeriji ciji je vlasnik Bosko kad nema Miska?

Da li smo mi nesposobni da se druzimo, raspravljamo o fotografijama, da imamo ideje sta bi mogli da radimo, da osmislimo neku akciju... ako nema VODJE?

Pa nismo mi ovce nego PUNOPRAVNI CLANOVI FKV koji imaju pravo da se sastanu u prostorijama kluba i kada nema njegovog visocanstva predsednika ma ko on da je.

• 0

#10 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 05 decembar 2012 - 09:57

Непотребно је сад дизати тензију. Ситуација је таква каква је. Нису били створени услови за одржавање састанака. Нама нико не брани да се састанемо у кафани и дружимо, не видим ништа лоше у томе. И нико не би требало сад да преузима на себе обавезе да омогућује било шта, Мишко је у праву. Ситуација ће се решити, само молим за мало стрпљења.
  • 0
Postavljene slike

#11 RankoDjurovic

RankoDjurovic

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 Diskusije

Objavljeno 05 decembar 2012 - 05:17

Misko, tebe je stvarno tesko razumjeti.

Lako je raumjeti tvoju netrpeljivost prema Milovanu ( kao i njegovu prema tebi ), ali nikako i to da ako ti ne mozes da budes u klubu da i mi ostali ne smijemo da se sastajemo i da nam ti otkazes sastanak na kojem se ne bi raspravljalo o tebi i ostavci nego o fotografjama zbog cega i smo osnovali klub.

"Tebe nema nema ni sastanaka" tvoj moto.

Krajnje nekorektno prema svima, ali ne krivim te. To je tvoje vidjenje kluba.

KRIVIM NAS OSTALE sto smo dozvolili sebi da se ne srecemo , ne radimo, ne druzimo, ne organizujemo nista... JER NEMA TEBE.

NESTO ME OVO MNOGO PODSETI NA DOMANOVICA I "VODJU".

• 0

#12 Monte

Monte

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 04 decembar 2012 - 04:00

Aj da se i ja oglasim.

Sastanak UO je zakazan za cetvrtak nakon kojeg ce se i nadam se znati novo "rukovodstvo"
Kao sto sam u prijasnjem emailu i napisao nisam bio u mogucnosti da sazivam sastanke jer nisam ni bio u Srbiji.
Sastanak koji je Milovan zakazao za cetvrtak ne znam na osnovu cega, se otkazuje dok se ne izabere novi predsjednik kluba.
Nakon sastanka UO, clanovi kluba ce biti blagovremeno obavjesteni o sledecem sastanku kluba.

Vule sto se tice Help Portrait-a i meni je zaista zao ako ne budemo uspijeli da se organizujemo ove godine, ali posto je bilo rijeci na sastanku o tome i kako se niko nije prihvatio organizacije, iz tog razloga je trenutno kako jeste. Mada do subote ima vremena pa vjerujem da ako bude bilo zainteresovanih da se to odrzi, lako je otici i dogovoriti fotografisanje u Decjem selu.
  • 0

#13 Snowy

Snowy

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 239 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 04 decembar 2012 - 01:47

Mudro zboriš Milovane.
  • 0

#14 vulezvrk

vulezvrk

Mislilac

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 Diskusije

Objavljeno 04 decembar 2012 - 12:23

E super...hvala Milovane na razumevanju...vidimo se u četvrtak.
  • 0

#15 PhotoBoss

PhotoBoss

Fotografski stručnjak

• Administrator
  • 1428 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 04 decembar 2012 - 11:49

Nema potrebe za sastancima po kafićima. Nije klub nastao u kafiću po meni tamo ne treba ni da održava sastanke, kad već imamo prostor za to. Zato je najbolje da se okupimo gde i dosad u Fuji galeriji. Na Vuletovu molbu preuzimam obavezu da omogućim uslove za sastanak koji će se održati u četvrtak 6. decembra 2012. u redovnom terminu u 19h i 30min. Sastanak će biti radni i zato ponesite fotografije za analizu i odabir za izložbe na koje ste mislili da konkurišete. A mogu i neke druge fotografije.

Napomena: Na sastanku se neće raspravljati o ostavci predsednika i biranju novoga, jer je to po statutu funkcija Upravnog odbora, a koji je dužan predsednik u ostavci da sazove. U nemogućnosti da to uradi, sazivanje sednice UO treba da uradi zamenik predsednika UO.
  • 0

#16 Snowy

Snowy

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 239 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 03 decembar 2012 - 02:48

BRAVO Vule !!!

Vidi se kome je stalo da ovaj klub i dalje postoji i radi.
  • 0

#17 Jan

Jan

Ekspertni korisnik

• Član FKV
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 03 decembar 2012 - 02:07

Vule ja sam ZA.
Dolazim, samo reci (mo) gde i termin.
  • 0

#18 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 03 decembar 2012 - 01:59

Као члан УО потпуно подржавам твој став.
  • 0
Postavljene slike

#19 vulezvrk

vulezvrk

Mislilac

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 Diskusije

Objavljeno 03 decembar 2012 - 12:11

OK....Miško reko da ne može više da bude predsednik...i šta sad? Jel to znači da ne možemo da imamo sastanke ili šta? Nemoguće da ne postoji bilo kakva inicijativa da se mi kao članovi okupimo, pogledamo fotke ili oko bilo čega dogovorimo.

Bliži se izložba vojvođanske fotografije, siguran sam da ima onih koji žele da učestvuju i koji bi voleli da zajednički dođemo do njihvih najboljih fotografija.
Help portret, očigledno ove godine propuštamo....što je sramota za ovaj kub. Navikli smo onu decu u Kamenici na druženje s fotografima, dva puta im priredili jedno veselo prepodne...i sada ništa.

Ako mislite da treba sve po statutu i nekim pravilnicima onda nam ostaje samo da cupkamo do sledećeg druženja...dok se UO ne smiluje i ne kaže šta je rešeno i šta se sa klubom dešava.

Moj predlog za ne članove UO...ajde da u četvrtak odaberemo neki kafić, nađemo se na piću oko 7...ponesemo lapa topa (ako ima onih kojima bi izbor fotki nešto značio), pa da bar to rešimo.

Ako ima neko da je za...neka digne dva prsta....takođe, ako ima još koji predlog...neka ga svako ovde iznese.

Pozdrav svima

p.s. Meni malo ovo stanje ide na..............živac.....ne znam kako vama
  • 0

Članova koji čitaju ovu temu: 2

korisnika: 0 ,gostiju: 2 ,anonimnih korisnika: 0