Idi na sadržaj

Slika

Novosadski Jazz festival

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Horizont2106

Horizont2106

Vrlo napredan korisnik

• Član FKV
  • PipPipPipPip
  • 89 Diskusije

Objavljeno 11 novembar 2011 - 12:18

Nadam se da će biti nešto od toga i radujem festivalu :D
  • 0

#2 Jan

Jan

Ekspertni korisnik

• Član FKV
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 10 novembar 2011 - 07:38

Da Milane,na Nišvilu sam i sam osetio jazz atmosferu, i imao izuzetnu priliku da fotkam sa koje god pozicije želim.
Hvala tamošnjim ljudima i organizatorima za doživjaj.
Naša borba, na ''domaćem'' terenu predstoji, i najteža je.
  • 0

#3 Tomin

Tomin

Administrator

• Guests
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 10 novembar 2011 - 07:04

Upravo sam razgovarao sa PR-om Jazz Festivala vezano za fotkanje za vreme svirke i dobijanje akreditacija za nekoliko članova FKV-a koji su izrazili želju za to.

Objasnio sam da bismo to radili ispred kluba kao ljubitelji fotografije i da niko ne namerava da te fotografije koristi u komercijalne svrhe.

Covek se i sam amaterski bavi fotografijom i potpuno razume da fotkanje u prvih pet minuta nikome ne znaci ama bas nista.

Dakle, poslacemo zvanican zahtev za akreditacije, ali necemo moci da imamo specijalan tretman i da fotkamo tokom trajanja celog nastupa.
Pored toga, fotografije ne mozemo koristiti ni za izlozbe bez odobrenja Kulturnog Centra :blink:

Ovo nije samo Jazz festival, ovo vazi i za ostale koncerte koji se odrzavaju u Novom Sadu gde smo navikli da nam oduzimaju foto aparate, da nas udaljavaju, a o mišićavim momcima koji nas "ljubaznim glasom" maltretiraju i ponizavaju neću pisati.

Ovo je tema koja zahteva dužu raspravu i koju ćemo pokrenuti na forumu, ali da se vratim festivalu, dakle, ne možemo više od ovoga trenutno.
Poslaćemo zahtev i to je što je, a da ovo nema logike i smisla, nema apsolutno.

P.S. Ranko mi je upravo rekao da je na niškom jazz festivalu mogao da slika koliko hoće, čak se i na binu penjao i niko ga nije dirao.
Ja sam od 1999. redovan na NS jazz festivalu, do pre nekoliko godina sam pored Plačkova čučao celu svirku i fotkao itd, a otkud sad sva ova autorska prava kao da dolaze Rolling Stones ili reinkarnacija Elvisa i The Beatles, to mi nije jasno niti će mi skoro biti.

Posvetićemo jedan special na forumu o ovom problemu koji svi imamo.
  • 0
Dont' look at me, I'm lost too

Članova koji čitaju ovu temu: 0

korisnika: 0 ,gostiju: 0 ,anonimnih korisnika: 0