Idi na sadržaj

Slika

jucerasnji "sastanak"

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Brankoni

Brankoni

Korisnik

• Korisnik
  • PipPip
  • 21 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 28 mart 2011 - 09:40

Gotovo je Milane, poceo si se baviti politikom a da nisi ni primetio Postavljene slike

Jeste da neko duze vreme ne dolazim na sastanke i to iz cisto privatnih porodicnih razloga ali i to ce se promeniti.
Ipak imam osecaj da znam o cemu se radi i posebno cu naglasiti Milanovu konstataciju sa kojom se slazem:

'' 1. One teme sa sastanka nisu za sastanak clanova kluba vec za Upravni odbor FKV-a. ''

Posecujem sajt i forum maksimalno koliko mi obaveze dozvoljavaju i ovom prilikom pozdravljam sve clanove kluba ! Postavljene slike
  • 0

#2 Tomin

Tomin

Administrator

• Guests
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 27 mart 2011 - 04:45

Mislim da cu poceti da se bavim politikom :D

@ Nesa... nisam ja Predsednik UO, ne mogu ja da zakazujem sastanak UO.
  • 0
Dont' look at me, I'm lost too

#3 nesa_pustolov

nesa_pustolov

Izuzetan korisnik

• Član FKV
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 Diskusije

Objavljeno 26 mart 2011 - 08:28

Tako je Milane - @Tomin!
Zakazuj sastanak UO!
  • 0

#4 insomniac669

insomniac669

Korisnik

• Korisnik
  • PipPip
  • 27 Diskusije

Objavljeno 24 mart 2011 - 09:01

Ispada po insomniacu da je predsednik kriv sto je poveo demokracki dijalog o problemu i da "smara" sa tim, već je trebalo da se sankcioniše nedolično ponašanje.

Nisam to rekao, rekao sam da treba da se sankcionise ako ima nedolicnog ponasanja i da je tesko proceniti sta je stvarno nedolicno ponasanje.
Niko nije video nedolicno ponasanje na forumu ni na sastanku.

Ja sam dao predlog, doduse to se nazire iz mog teksta.
Tomin je to video i nazvao skola fotografije

4. Napraviti ambiciozan plan rada i aktivnosti kluba sa akcentom na skoli fotografije (jer to ljude najvise zanima), organizacija foto konkursa, radionica itd itd

Verujem da ima jos ljudi koji su za akciju, mene ne interesuje hibernacija.

Nemam pojma ko je Insomniac669... pa ni ne znam sa kim pricam.

Moje ime je Srdjan i sedeo sam pored Jana na sastanku.
  • 0

#5 Milan K.

Milan K.

Clan

• Korisnik
  • PipPipPipPip
  • 96 Diskusije
  • LokacijaSremska Kamenica

Objavljeno 23 mart 2011 - 11:07

Potpisujem...
  • 0

#6 Monte

Monte

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 23 mart 2011 - 09:45

Potpisujem...
  • 0

#7 Tomin

Tomin

Administrator

• Guests
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 23 mart 2011 - 09:27

Nemam pojma ko je Insomniac669... pa ni ne znam sa kim pricam.
Nema te ovde: Novi clanovi

...medjutim, slazem se sa tobom, malo i sa Profom (fotobos).

Verovatno cu preskociti narednih nekoliko jer mi je dosadno, a onda cu Vas se zazeleti pa se vidimo ;)

Kad sam vec poceo, da nastavim....

1. One teme sa sastanka nisu za sastanak clanova kluba vec za Upravni odbor FKV-a.

2. Vecinu clanova Upravnog odbora nisam video dugo, a Potpredsednik kluba nekad dodje, nekad ne...na forumu je postavio jednu sliku (i rado je se seca) i na forum dodje jednom u sedam dana.

3. Ne treba cekati vec treba sto pre zakazati Skupstinu FKV-a, izabrati novi UO i NO s tim da sada vec znamo ko je ko, kakav i koliko se interesuje za ovu pricu koja je pokrenuta.

4. Napraviti ambiciozan plan rada i aktivnosti kluba sa akcentom na skoli fotografije (jer to ljude najvise zanima), organizacija foto konkursa, radionica itd itd

Verujem da ima jos ljudi koji su za akciju, mene ne interesuje hibernacija.

Dakle, da reMiZiram, sto bi rekao naš savremenik gospodin Srećko Šojić... "Drugovi, ovako više neće da može". ;)
  • 0
Dont' look at me, I'm lost too

#8 Set

Set

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 714 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 23 mart 2011 - 08:34

Ja malo odmaram pošto mi je atmosfera od sastanka u firmi dosla do one na čosu :) No to su faze koje će nadam se vremenom dovesti do jedne opuštenosti i ležernosti dok se ljudi malo bolje ne izupoznaju, ali meni taj utorak nikako ne igra zbog okupljanja druge foto ekipe u oblomovu. A ova priča sa balonom ili sličnom tvorevinom je skroz ok i istinita.
  • 0

#9 PhotoBoss

PhotoBoss

Fotografski stručnjak

• Administrator
  • 1428 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 23 mart 2011 - 07:31

Postoje neke teme u klubu koje se same po sebi nametnu. Pravilnik je nametnula potreba i mislim da je dobro da ga imamo, jer bi se bez njega kao i bez zakona svaka sankcija svela na samovolju ili autokratiju. Ispada po insomniacu da je predsednik kriv sto je poveo demokracki dijalog o problemu i da "smara" sa tim, već je trebalo da se sankcioniše nedolično ponašanje. A i sam ne nudi kako? Bez pravilnika i bez "suda porote"? To tek ne bi valjalo. Ako smo kroz dijalog približili gledišta, onda je dijalog koristan. Ni meni nije zanimljivo da "lovim veštice" ako ih uopšte i ima u klubu, ali mora da se zna šta je ideja i koncept i zbog čega je klub osnovan. (Videti u statutu prvih nekoliko članova.) I toga se držimo sve dok se ne donese drugi statut, koji će možda imati druge ideje, i čijem će konceptu neke fotografije možda više odgovarati.
Drugo mislim da je bilo u klubu druženja i priča o fotografiji, a ako ih je malo tome treba svi da doprinesu AKTIVNO, a ne da se svodi na aktivnosti 6-7 pojedinaca Svako treba da nađe neki segment koji mu odgovara i koji bi bio koristan klubu, pa predloži i uradi to na zadovoljstvo svih. Dobar primer nam daje najmlađi po godinama član, sa prevodima filmova o velikim fotografima koje svakog meseca gledamo u klubu.

Dao bih ovde i jedan slikovit prikaz viđenja kluba.
Ponekad mi klub liči na balon u kome se nalaze pojedine čestice koje se kreću u raznim pravcima i različitim brzinama, međusobno se sudarajući i pri tim sudarima menjaju svoj pravac delovnaja i kretanja vrlo često. Ali rezultat svih tih kretanja i aktivnosti pojedinih čestica je jedna nova forma - balon, koja jedina ima mogućnost da poleti visoko i sa sobom ponese i čestice do velikih visina, do kojih one same ne bi uspele doći. Pri tome se mora paziti da pritisak tih čestica ne naraste toliko da se balon (klub) ne rasprsne i onda se čestice nađu na velikim udaljenostima jedna od druge, u kojima nikakve interakcije među njima neće ni biti, ili će je biti vrlo slabo, a onda od zamišljenog leta visoko nema ni govora.
  • 0

#10 Monte

Monte

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 23 mart 2011 - 09:37

Ja nisam ni znao da imamo crne ovce u klubu :) sumnjao sam al nisam bio siguran Postavljene slike
  • 0

#11 SnežanaK

SnežanaK

Izuzetan korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 Diskusije
  • LokacijaTemerin

Objavljeno 23 mart 2011 - 09:35

Pravila,pravila
  • 0

#12 insomniac669

insomniac669

Korisnik

• Korisnik
  • PipPip
  • 27 Diskusije

Objavljeno 23 mart 2011 - 09:09

Ovo je bilo moje cetvrto pristustvovanje sastancima kluba.
Na prva se pricalo o fotografji.
Na drugom se pricalo o pravilima ponasanja, i o fotografji.
Na trecem smo gledali film i pricali o pravilima ponasanja.
Na cetvrtom smo pricali o pravilima ponasnaja.
(malo sam vulgarizvao, ali na to se svodi)

Jucerasnji sastanak je bio poprilicno dosadan, monoton i pretvorio su u lov na vestice kojih nema.
Slazem se da treba da postoje "pravila", ali pricanje o istima nonstop ne dovodi nicemu.
Ja sam se uclanio u klub da bi naucio nesto, da bi se druzio, da bi video sta drugi ljudi rade, da ucim na njihovim greskama kao i na svojim.

Nisam dosao da mi neko prica kako treba da se ponasam na sastanku, pa na forumu.
Ako se neko ponasa nedolicno to treba sankionisati, (jedini je problem sta znaci nedolicno ponasanje...)

Po meni, a koliko vidim i po mnogima nedolicnog ponasanja nije bilo.

Da napomenem ovo ne radim da bi narusio integritet kluba, ovo ne radim iz pakosti.
Ovo radim da bi sastanci bili svrsishodniji, da pricamo o fotografji, zbog cega smo svi dosli.

Nadam se da necu zavrsiti kao Geza ili kao Doom, da budem crna ovca koja samo hoce da uci o fotografiji.

PS. ovo nije direktan napad na nikog, vec hocu da se unaprede sastanci kluba.
  • 0

Članova koji čitaju ovu temu: 0

korisnika: 0 ,gostiju: 0 ,anonimnih korisnika: 0