Idi na sadržaj

Slika

Da Li Je Fotografija Umetnost?

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 majavp

majavp

Posvećen korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPip
  • 150 Diskusije
  • LokacijaVojvodina , Novi Sad

Objavljeno 02 mart 2011 - 10:20

;) drawing with light
  • 0
UŽIVAJTE U FOTOGRAFIJI......

#2 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 02 mart 2011 - 07:13

Па наравно. Фотографија је слушкиња умјетности. Вазда била.
  • 1
Postavljene slike

#3 Set

Set

Ekspertni korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 714 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 01 mart 2011 - 04:16

Sad lepo pročitate ovo, pa nastavite za koji dan kad vam se slegne i sila bude uz vas, vako ste dosadni. Umetanje nije umjetnost a bold je *** ;)

KLIKETE
  • 0

#4 Svetlana V.

Svetlana V.

Vrlo napredan korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPip
  • 81 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 01 mart 2011 - 01:33

Ako je šuša to ciljano uradila, a čini se da jeste, da. Stvorila je umetničko delo. Postavljene slike

Moram jos ovo dodati i ispraviti svoj post jer si me u medjuvremenu preduhitrio gornjim postom. Nego .. to gore kaze Aristotle a ne ti. Postavljene slike
  • 0

Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.

#5 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 01 mart 2011 - 01:23

Цецо, схвати: није битно шта (је на фотографији), битно је ко (ју је снимио). Када то достигнемо, онда смо умјетници, онда можемо и своја говна продавати: http://en.wikipedia....i/Artist's_shit
  • 1
Postavljene slike

#6 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 01 mart 2011 - 01:18

Још само нешто да додам Postavljene slike Цецо, свака шуша може снимити било какву фотографију и уљепшати је у Фотошопу. Како бих био илустративан, ево једног примјера: http://www.freakingn...0/Cat-20590.jpg
Цецо, према ономе што си ти рекла, ова фотографија је умјетност Postavljene slike
  • 1
Postavljene slike

#7 Svetlana V.

Svetlana V.

Vrlo napredan korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPip
  • 81 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 01 mart 2011 - 01:17

Smatram da mogu izneti svoje mišljenje a da pri tom nisam "velikan" iste tematike i iskreno mi smeta kada neko nečije logično razmišljanje potcenjuje, citiram "palamuđenjem".

Zanima me trenutno tvoje mišljenje: Žasto smatraš da fotografija nije umetnost? Koliko sam shvatila nećeš mi dati odgovor na to pitanje jer smatraš da tamo neki lik ima odgovor i za tebe pa ćes mu se samo priključiti i podržati njegovu filozofiju dok stvaraš umetnička dela? :)
  • 0

#8 doomster

doomster

Fotografski stručnjak

• Korisnik
  • 1511 Diskusije
  • LokacijaНови Сад

Objavljeno 01 mart 2011 - 12:26

Сувише смо ми ситни и безначајни да бисмо сврсисходно диванили о томе, нити имамо школе за тако нешто. Када се расправља или пише о некој теми са становишта струке, онда је неизоставно позивање на радове угледних стручњака, тако да твоја опаска да не прихваташ текст треће особе не пије воду. Овдје би прво требало поставити питање шта је умјетност. Из ове твоје реченице: Gde god da je čovek umešao svoje prste kako bi nešto ulepšao je po meni umetnost види се да не знаш шта је умјетност. Цецо, буди ти умјетник, не марим ја :) Ја нисам умјетник.
Ево и овдје ћу ставити онај линк
http://www.thescream...hoto_essay.html
  • 1
Postavljene slike

#9 Svetlana V.

Svetlana V.

Vrlo napredan korisnik

• Korisnik
  • PipPipPipPip
  • 81 Diskusije
  • LokacijaNovi Sad

Objavljeno 01 mart 2011 - 10:25

S obzirom da su krenule "rasprave" na jednoj fotografiji, u galeriji, da li je fotografija umestnost ili ne, mislim da je tema poželjna pa možemo ovde o tome razglabati.

Fotografija jeste umetnost, po mom skromnom mišljenju. Što se ranije i nije moglo baš definitivno reći, tu se još filozofiralo o tome da li je čovek osmislio delo pa onda eksponirao ili je samo eksponirao (lupam) ... Elem, da nastavim ... Nije svako talentovan da fotografiše. Da svi mi stvaramo fotografije istim kvalitetom i istom merom rekli bismo da je to sprava uradila koja sama hvata trenutke i sama bira šta će zalediti kao "uspomenu". Mi određujemo šta ce biti na fotografiji i kako ćemo motiv prikazati ostalima - a to je već umetnost. Gde god da je čovek umešao svoje prste kako bi nešto ulepšao je po meni umetnost. Danas skoro svi fotografišemo digitalcem zatim namerno prepravljamo i ulepšavamo u PS-u, ciljano, kako bi dočarali što lepšu atmosferu na fotografiji i uklonili nedostatke, taman i samo prebacili u c/b radi jače dramatike - i to je umetnost. Žasto se fotografija predaje na akademijama umetnosti? Verovatno zato što je umetnost. :)

Postoji naravno razlika između "sirove" dokumentarne i umetničke fotografije, ali i dalje tvrdim da je fotografija - umetnost!

Volela bih da čujem suprotno mišljenje, a da to ne bude tekst, tamo neke, treće osobe koja je filozofirala na istu temu. (Prozivam doomster) :D
  • 0

Članova koji čitaju ovu temu: 0

korisnika: 0 ,gostiju: 0 ,anonimnih korisnika: 0