Fotografski Klub Vojvodina - Novi Sad - Forum: Popravke Aparata? - Fotografski Klub Vojvodina - Novi Sad - Forum

Idi na sadržaj

Strana 1 od 1
  • Ne možete započeti novu temu
  • Ne možete odgovoriti na ovu temu

Popravke Aparata?

Član je offline   Dragan 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 24
  • Pridružio se 07-December 10
  • LocationNovi Sad
Pozdrav, interesuje me da li neko ima dobro iskustvo sa nekim od majstora koji popravljaju fotoaparate?

Imam Lajkicu CL kojoj vise ne radi interni svetlomer, pa bih voleo kad bi mi neko mogao za razumne novce zameniti CdS celiju i nastelovati svetlomer da radi sa 1.5 V baterijama... Steta da mi takva stvarcica stoji nekoriscena. Postavljene slike
0

Član je offline   PhotoBoss 

• Napredan član
  • Grupa Moderators
  • Diskusije 1,033
  • Pridružio se 05-September 10
  • LocationNovi Sad

Pogledaj postoveDragan, on 29 January 2011 - 05:23 PM, said:

Pozdrav, interesuje me da li neko ima dobro iskustvo sa nekim od majstora koji popravljaju fotoaparate?

Imam Lajkicu CL kojoj vise ne radi interni svetlomer, pa bih voleo kad bi mi neko mogao za razumne novce zameniti CdS celiju i nastelovati svetlomer da radi sa 1.5 V baterijama... Steta da mi takva stvarcica stoji nekoriscena. Postavljene slike

Uputi e-mail Zoranu Đorđeviću ili Miroslavu Predojeviću majstorima fotografije koji rade klasičnom Leicom i danas i pozovi se slobodno na mene, da te upute na nekog majstora koga oni znaju, a da radi Leica aparate. Adrese ćeš naći na sajtu FSS gde su članovi organa FSS http://www.fotoss.or...0FSS%202009.pdf
0

Član je offline   Dragan 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 24
  • LocationNovi Sad
Pustio sam e-mail obojici, medjutim, mail gospodina Predojevica izgleda nije u funkciji. Dobio sam notifikaciju da mail nije isporucen.

Nisam u zurbi, pa cu sacekati odgovor od Zorana.

Hvala. Postavljene slike

Usput cackajuci razne grupe, naleteo sam na: http://www.angelfire.com/biz/Leica/ gospodin koji je nekad zvanicno radio za Lajku, sada u penziji resava takve probleme. Cuo sam se sa njim, i pouzdano tvrdi da resava problem i kalibrise svetlomer na novu bateriju. Cena mu je na granici mojih mogucnosti, pa u narednih 3 meseca gledam da to resim kod nas, po mogucnosti povoljnije. Ako ne, u maju sam u UK, pa ce se valjda srediti...

edit: Zoran odgovorio odmah, ali na zalost - izgleda da nema nikog kod nas ko to moze odraditi.

Pokusacu jos sutra ili prekosutra u radno vreme da nazovem Miroslava na telefon, ne volim nedeljom nikog da uznemiravam...
0

Član je offline   Monte 

• Administrator
  • Pogledaj galeriju
  • Grupa Administrators
  • Diskusije 695
  • Pridružio se 06-September 10
  • LocationNovi Sad
Evo par servisa kod nas

Foto servis DS

Vlasnik: Dušan Stričević
Adresa: Majke Jevrosime 40
11 000 Beograd
Telefon: 011/ 324 35 43
011/ 322 69 42
Mobilni: 063/ 307 386
e-mail: dsfoto@infosky.net
Rade Fuji (ovlasceni servis), Canon i sve vrste analognih fotoaparata i objektiva.
- analogne aparate
- ovlasceni Sigma servis
- ovlasceni Fuji servis
- moze da popravlja Canon DSLR-ove
- popravlja Elinchrom glave
- popravlja Bowens glave (!)
- servisira sve drugove Chajnize, ne znam da li je Monetin ovlasceni servis
- ne popravlja Nikone (uputice vas odmah u Refot B )

Bek Ladislav
Bul. Mihaila Pupina 13
Novi Sad
021 6612 548

Mišo Milović, radi na pijaci na Zelenom vencu, popravlja jednostavnije kvarove na analognim aparatima i objektivima, veoma povoljno. Takođe razvija crno-bele filmove i radi uvećavanje crno-belih fotografija.
064 1200675
0

Član je offline   majavp 

• Napredan član
  • PipPipPip
  • Pogledaj galeriju
  • Grupa Members
  • Diskusije 150
  • LocationVojvodina , Novi Sad
Bek Ladislav vise ne radi!
0

Član je offline   Dragan 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 24
  • LocationNovi Sad
hvala svima na informacijama

potrudicu se jos malo da vidim ima li nade u Srbiji da se sredi, i da novac zaradi neko nas, ako ne - CRR Luton mi ne gine.

naravno, sve manji broj ljudi koristi "analogne" aparate, ali velika je steta sto ljudi koji znaju da ih servisiraju zatvaraju radnje. Naravno, ne ocekujem da kod nas neko posluje od toga, jer trzista i potrebe vise nema, ali bi i ovako mogli povremeno da zarade koji dinar, i usrece nekoga kao i sam sto sam. U inostranstvu, ljudima su takvi poslovi sporedni, i i dalje je popravka tako necega relativno pristupacna.

Najgore je sto stara skola koja je radila na ovim aparatima odlazi, a nema ko da nasledi znanje...
0

Član je offline   Vaske 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 12
  • Pridružio se 17-September 10
  • LocationNovi Sad
Realne potrebe da se nasledi znanje rada sa filmom su sve manje. Digitalizacija je mnogo olakšala, pojednostavila i pojeftinila sam proces "izrade" fotografije. Filmovima rade uglavnom ljubitelji filma, mada i oni pored svog starog ljubimca sigurno imaju i nekog digitalca.
0

Član je offline   Photodjo 

• Napredan član
  • Grupa Moderators
  • Diskusije 130
  • Pridružio se 25-January 11
  • LocationNovi Sad
preporuka za Mishu sa Zelenog Venca,covek radi dobro i povoljno
0

Član je offline   PedjaR 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 27
  • Pridružio se 09-April 11
  • LocationTemerin
a jel neko radi ciscenja opreme i dig. aparata u NS i neka okvirna cena tih usluga?
0

Član je offline   Monte 

• Administrator
  • Pogledaj galeriju
  • Grupa Administrators
  • Diskusije 695
  • Pridružio se 06-September 10
  • LocationNovi Sad
sta podrazumjevas pod ciscenjem, hemijsko il od prasine :)
0

Član je offline   PedjaR 

• Član
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Diskusije 27
  • Pridružio se 09-April 11
  • LocationTemerin
prasine :) primetio sam kad slikam u max zumu i sa obicnimim objektivom i sa tele

prasina na sezoru

0

Član je offline   veternican 

• Novi član
  • Pip
  • Grupa Members
  • Diskusije 2
  • Pridružio se 09-August 12
pozdrav svima.konacno da sam nasao neki sajt gde mogu da se obratim za pomoc...imam aparat carena cx 300,sa 2 objektiva,klasican i macro.kupljen je nov kad je izasao,sad ja ne znam kad je to bilo,tata je kupio.uzeo sam pre neki dan posle mnooogo godina da ga malo skljocam,i kad sam izradio slike,od 34 koliko je bilo,4 su bile da kazem normalne.ostale su bile ili mutne,ili sive,ili zamagljene,na nekima se cak nije mogli skontati sta je.slikao sam sa oba objektiva.da li neko mozda zna koji je to problem?rado bi ga odneo kod majstora,ali ne znam da li u Novom Sadu ima majstor koji to popravlja.da li neko mozda zna za takvog majstora u NS?ako zna odgovorite mi ovde,ili jos bolje na dimitrijesms@hotmail.com hvala puno :)
0

Član je offline   vulezvrk 

• Mislilac
  • Grupa Moderators
  • Diskusije 830
  • Pridružio se 26-January 11
Okači sve fotke negde...može ovde opušteno http://photobucket.com/...pusti link, pa da možemo da pričamo...napiši koji je film i daj približno u koje vreme su nastale fotke.

Evo ti za početak, pa malo pročitaj o svom aparatu, ako već nisi.

Pozzzzz

http://www.cameraman...rena_cx-300.pdf
0

• Napredan član
  • Grupa Moderators
  • Diskusije 1,033
  • LocationNovi Sad
" izradio slike,od 34 koliko je bilo,4 su bile da kazem normalne.ostale su bile ili mutne,ili sive,ili zamagljene,na nekima se cak nije mogli skontati sta je.slikao sam sa oba objektiva"

Po opisu moguće da ti je film prestarao ili su objektivi razdešeni, ali najbolje da postaviš fotografije jer možda ne opisuješ grešku dobro. Vrlo je bitno da uočiš da li se ista greška javlja u svim kadrovima filma ili ne. Postavi objektiv na beskonačno i probaj da fokusiraš sunce ili nit sijalice na zid. Slika sunca ili niti mora biti oštra, ako je objektiv ispravan. Menjaj vremena ekspozicije na telu aparata i po zvuku poslušaj da li ima bitnih promena da vidiš da li zatvarač aparata uopšte radi mada za tačnost rada postoje drugi metodi.
Toliko za prvu pomoć.
Servis u Novom Sadu je bio preko puta Izvršnog veća mada dugo nisam video da tadi.
0

Član je offline   veternican 

• Novi član
  • Pip
  • Grupa Members
  • Diskusije 2
  • Pridružio se 09-August 12
do sad sam trazio cd,da bi mi brat malo pre rekao da ga je bacio...a ni na komp nisam prebacio slike,a da sad opet placam rezanje slika,videcu...mozda cu uzeti jos jedan film cisto da ispucam mozda bude bilo malo bolje,pa cu i da okacim
0

Član je offline   daliborg 

• Novi član
  • Pip
  • Grupa Members
  • Diskusije 3
  • Pridružio se 20-September 10
Da li u Novom Sadu ima neko ko bih mogao da mi proveri i eventualno našteluje fokus na pentax k5?
0

• Napredan član
  • Grupa Moderators
  • Diskusije 1,033
  • LocationNovi Sad
Tačnost autofokusa može zavisiti i od tačnog prenosa informacija na putu između procesora i motora objektiva. Pokušaj da očistis kontakte alkoholom i štapićem za uši. Moguće je da greška AF bude i do baterije, tj da je ona oslabila pa da ne daje dovoljnu struju pri AF, već varira i struja i napon pri opterećenju radom motora objektiva. Zameni od kolege drugom ili očisti kontakte, možda su od vlage oksidirali.
Ako to nije u pitanju stavi drugi objektiv, da vidiš da li je do njega ili je ipak greška u telu (malo verovatno, ali moguće). Na kraju ostaje da ti se pomerio AF senzor od udara ili elektronika greši (jako malo verovatno).
Proveru AF izvrši tako što ćes staviti novinsku hartiju sa sitnim i krupnim tekstom na zid na rastojanju od 3m i fotografiši je sa fotoaparatom na stativu pri dobrom svetlu, ali ne na direktnom suncu, pa vidi da li su na snimku slova oštra.
Koliko ja znam servis za Pentax u Novom Sadu ne postoji, a mislim ni u Srbiji.
0

Član je offline   daliborg 

• Novi član
  • Pip
  • Grupa Members
  • Diskusije 3
  • Pridružio se 20-September 10
Hvala na savetima. Ponudio se jedan kolega koji će mi pomoći da utvrdimo precoznost fokusa.
Nadam se da neće morati u servis, tek bi to bilo cimanje.
0

Share this topic:

Strana 1 od 1
  • Ne možete započeti novu temu
  • Ne možete odgovoriti na ovu temu

Članova koji čitaju ovu temu: 1
članova: 0 ,gostiju: 1 ,anonimnih korisnika: 0